/assets/img/slider/_default.jpg

Wkładki

Wkładki uszne twarde, miękkie, kolorowe, otwarte, przeciwwodne, przeciwhałasowe. Jest ich wiele, ale o pomoc w wyborze warto poprosić protetyka słuchu.

Wkładki uszne wykonywane są ze specjalnej masy akrylowej lub silikonowej, posiadającej właściwości antyalergiczne i dostosowanej do kontaktu ze skórą. Wykonywane są na miarę ucha, poprzez wykonanie odlewu, który następnie skanowany wysyłany jest do działu produkcji. Na podstawie indywidualnego odlewu powstaje wkładka uszna, która jest idealnie dostosowana do małżowiny i przewodu słuchowego danego pacjenta.

W jakim celu wykonywane są wkładki uszne? 

Wkładki uszne stosowane są w wielu miejscach, do różnych celów i urządzeń:

WKŁADKI DO APARATÓW SŁUCHOWYCH: wkładka stanowi niezbędny element aparatu słuchowego, uszczelnia przewód słuchowy, stabilizuje aparat na uchu pacjenta zapobiegając jego zsuwaniu czy zgubieniu, za pomocą specjalnie ustalonego otworu wentylacyjnego doprowadza do ucha powietrze, zwiększając tym samym komfort użytkowania aparatów.

Wkładki, jakie wykonywane są do aparatów słuchowych to: wkładki twarde, miękkie, bardzo miękkie o różnych kształtach i formach. Rodzaj wkładki dobierany jest przez protetyka słuchu, z uwzględnieniem wymagań i oczekiwań pacjenta, co do ich estetyki, widoczności i mocowania. Ceny w zależności od modelu, producenta i zastosowania kształtują się od 80 zł do 220 zł

WKŁADKI PRZECIWWODNE: dla pływaków, osób uczęszczających na basen, uprawiających sporty wodne. Wkładka , zapobiega dostawaniu się wody do przewodu słuchowego. Wykonywana jest na miarę ucha , co sprawia, że do ucha nie przedostaje się nawet kropla wody. Pozwala osobom z perforacją błony bębenkowej na korzystanie z kąpieli bez obaw. Jednocześnie nie blokuje ucha przed przedostawaniem się dźwięków, dzięki czemu można rozmawiać i słyszeć swojego rozmówcę bez nadmiernego wysiłku. Wykonywane są w różnych kolorach – co powoduje, że stają się ciekawym gadżetem dla dzieci i osób cierpiących na nawracające infekcje ucha. Cena 140 zł/sztk (280 zł brutto komplet)

WKŁADKI PRZECIWHAŁASOWE: proszę nie mylić z ochronnikami słuchu. tłumienie około 26 dB Wykonywane na podstawie indywidualnego odlewu chronią ucho przed nadmiernymi i głośnymi bodźcami. Polecane są również do pracy w warunkach domowych (dla osób potrzebujących ciszy), do spania (ze względu na miękkie tworzywo, z którego są wykonane nie powodują odcisków, odgnieceń i dyskomfortu), dla motocyklistów w celu ochrony ucha przed głośnym dźwiękiem i wiatrem. Cena 140zł/sztk (280zł brutto komplet).

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą wkładek w naszych gabinetach protetyki słuchu.

Poniżej przedstawiamy przykładowe wkładki.