Impotencja to problem współczesnych mężczyzn. Dotyka on około 14% mężczyzn w Polsce co oznacza, że co siódmy Polak ma problemy z erekcją.

Jakie są przyczyny impotencji?

W różnych kategoriach wiekowych impotencja przyjmuje różne podłoże. Badania wskazują, że około 40% impotentów  to osoby palące. Ponieważ przypadłość ta często współistnieje z chorobami wieńcowymi serca oraz nadciśnieniem tętniczym, palenie papierosów może wpływać negatywnie na nasz układ rozrodczy. Kolejną przyczyną która może prowadzić do schorzenia jest stosowanie sterydów anabolicznych. Do impotencji może przyczynić się również brak ruchu i zła dieta, co powoduje niedobór testosteronu i problemy z układem krążeniowym. Należy jednak pamiętać, że zarówno jak niedobór tak i nadmiar testosteronu może prowadzić do impotencji.

Czy leki ma potencję są bezpieczne? Jak działają?

Wiele firm farmaceutycznych wychodzi naprzeciw osobom zmagającym się z tym problemem i przedstawia kolejne leki wspomagające erekcję. Takie leki oddziałują na układ krwionośny, udrażniają go i poprawiają jego przepływ, tak aby do członka przepłynęło więcej krwi. Wszystkie farmaceutyki pomagają mężczyznom tylko wtedy, gdy przyczyną impotencji jest stan zdrowia fizycznego. Te leki nie są w stanie przywracać potencji, gdy problemy z nią spowodowane są stresem przewlekłym, depresją czy stanem psychicznym pacjenta z elementami traumy czy zwykłej kłótni z partnerką bądź partnerem. Nie sprawią one, że nagle nabierzemy ochoty na seks.

Rośliny pomagające w walce z impotencją

Wiele ziół i roślin, takie jak korzeń żeń-szenia, czy miłorząb japoński posiada w swoim składzie substancje, które według prowadzonych badań skutecznie pomagają w problemach z potencją, aczkolwiek ich małe stężenia w surowcu mogą niewystarczająco wpływać na organizm. W aptekach również odnajdziemy suplementy o podobnym działaniu co leki wydawane na receptę, jednak nie będą one dawać identycznych rezultatów. Właśnie dlatego w celu uzyskania pomocy powinniśmy najpierw udać się do lekarza, w celu diagnozy i wyboru odpowiedniego leku.